Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Dünkü maç Fenerbahçe açısından bence çok fazla bir anlam ifade etmiyordu. Evet, oynanan bir lig maçıydı ve kaybedilecek ve kazanılacak her puanın önemi vardı ama Fenerbahçe’nin özel durumu bütün bunların geri planda kalmasına yol açıyordu.

Ligin altıncı haftasına 5 günlük bir teknik direktör ile girmek zorunda kalan Fenerbahçe bir anlamda sezonun ilk hazırlık maçını oynuyor gibiydi. Başkalarını bilmiyorum ama ben dünkü maçı bu gözle seyrettim. Yeni bir teknik direktör ile Fenerbahçe’nin ilerleyen haftalarda nasıl bir performans göstereceğini anlamaya çalıştım. İlk izlenimimin olumlu olduğunu hemen söyleyebilirim. Dün Avni Aker’deki Fenerbahçe ilerleyen haftalarla birlikte seyredilmesinden zevk alınacak bir takım görüntüsü çiziyor. Her oyuncunun sadece rakip kaleye gitme isteği göstermesi, oyununu rakibe amansız bir orta saha presiyle kabul ettirmesi bu kanaate sahip olmamın en önemli nedenidir. Oyun tarzını hiçbir zaman sevmediğim Boliç bile yeni oyun düzeninde mücadele etmeye çalıştı.

Zeman’ın 5 günde her şeyi değiştirmesini beklemiyordum. Ama en azından şunu değiştirmiş: Fenerbahçe koşuyor, yardımlaşıyor, mücadele ediyor ve mutlaka hücumu düşünüyor. Demek ki Yıldırım’ın Zeman tercihi şimdilik doğru.

Zeman’ın 4 – 3 – 3 oynatacağını herkes biliyordu. Sergen’in ileri üçlünün sol tarafına alınmasının yanında Boliç – Moldovan ikilisi forveti tamamlıyordu. Ancak Boliç – Moldovan ikilisini ileri ikili olarak nitelemek ne kadar doğru olur bilemiyorum. Dün sahada aslında kazanmayı hak eden takım Fenerbahçe’ydi. Ancak hafta başından beri aleyhinde yürütülen propagandanın etkisinde kalan hakem Bülent Uzun yanlış kararları ile Fenerbahçe’yi yaktı. İlk yarıda Moldovan’ın düşürülüşü penaltıydı. İkinci yarıda Alpay’ın kırmızı kart gördüğü pozisyonda temas yoktu, Ogün de bir hiç yüzünden oyun dışında kaldı. Bülent Uzun bu maçın kasetini kendisi için bir utanç hatırası olarak saklasın. Dün sevdiğim tek şey Fenerbahçe’nin 9 kişi ile kalmasına rağmen mücadeleye devam etmesi ve Metin Diyadin’in talihsiz bir sakatlıktan sonra tekrar sahalara dönmesiydi.