Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Sevgililer Günü Armağanı

Dün sevgililer günüydü. Fenerbahçe tribünlerini dolduran 25 bine yakın seyirciye Fenerbahçe, Sevgililer Günü için en güzel armağanı verdi.

Maça son haftalardaki ilk 11’iyle başlayan Sarı Lacivertliler son derece rahat bir oyun ortaya koydular. Ligin ilk yarsında Adana’da yaptıkları skoru, oyunun ilk yarısında yakaladılar.

Moldovan’ın Fenerbahçe için çok yararlı bir oyuncu olduğunu, oynadığı ilk maçtan beri yazıyorum. Fenerbahçe’ye gelmeden önce oynadığı bütün liglerde nasıl bir golcü olduğunu ortaya koyan Rumen oyuncu, Türkiye’de de takımına alıştıkça daha da yıldızlaşıyor ve golleri sıralıyor.

Fenerbahçe oyun içinde etkisiz göründüğü dakikalarda bile hemen patlamaya hazır bir görüntü çiziyor. Takım olarak mücadele gücünün yüksekliğinin yanısıra, yıldızlarının bireysel yaratıcılıklarıyla seyirciye zevk veriyor.

Parreira döneminde şampiyon olan takım da dahil olmak üzere yıllardır bize tribünde böylesine rahat maç seyrettiren bir 11 olmamıştı. Nitekim Fenerbahçe’nin rolanti oynadığı dakikalarda ortaya çıkan Moshoeu ve Sergen’in televizyon programlarına jenerik olacak güzellikteki golleri, bu sezon şampiyonluğun en büyük adayının Fenerbahçe olduğunu da ortaya koyuyor.

Sol kanatta Metin Diyadin – Dimas ikilisi zaman zaman aksıyor. Bunda Metin’in oynadığı yeri yadırgamasının da rolü var. Bence sol kanat Dimas Erol ikilisinden oluşturulmalı ama Löw, dün maçın son yarım saatinde Erol – Metin ikilisini tercih etti.

Daha ligin bitmesine çok var ama iddia ediyorum ki Fenerbahçe bu sezon şampiyonluğun tek adayı.