Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Taraftarın eseri

Dünkü maç Fenerbahçe seyircisinin maçıydı. Aralıksız yağan yağmura rağmen Fenerbahçe’nin vefakar seyircisi, ligin zayıf takımlarından birisi olan Şekerspor karşısında bile stadı tıklım tıklım doldurmuştu.

Bu, Fenerbahçe’nin bu yılki şampiyonluğuna herkesten daha çok taraftarın inandığının bir göstergesiydi.

Sabin ile ağabeyinin rekor transferinden sonra “Avrupa çapında şöhret olma sırası bende” der gibiydi. 24 saattir aralıksız yağan yağmurun balçığa dönüştürdüğü zeminde fedakarca oynadı. Kimse ona top atmasa da ağır sahada sayısız depar attı. İlk yarıda Sabin’in dilinden anlayan bir oyuncu olsaydı Fenerbahçe bu sezonun gol rekorunu maçın birinci devresi bitmeden rahatlıkla kırabildi.

Saffet iki maçtır attığı gollerin mirasını dün yine hovardaca harcadı. Bomboş durumdaki Sabin’e pas atmak yerine, topu iki kere sıfırdan kaleciye vurması, seyircinin de sabrını taşırdı. Bütün stad penaltıda “Sabin” diye bağırırken, Saffet’in ısrarla topu Sabin’in elinden alması düşündürücüydü. Taraftar Bariç, Boliç, Saffet şeytan üçgeninde yok edilmek istenen Sabin’e sahip çıkacağını gösterdi. Ali Şen’in karşısına teknik heyeti ve futbolcuları alıp bu konuda ciddi bir konuşma yapması ikinci yarıda Fenerbahçe’nin forvet sorununa çözüm getirmek için kaçınılmaz görünüyor.

Uzun süren sakatlıktan sonra dün ilk 11’de sahaya çıkan Okocha yine her zamanki gibiydi. Sanki o sakatlıktan yeni kurtulmuş gibi görünmüyordu. Oyunda kaldığı sürece futbol sihirbazı olduğunu, tarlaya dönmüş zeminde bile herkese gösterdi.

Hakem; böyle bir ikinci lig maçının ağırlığını taşıyacak, tecrübe ve çapta değildi. Şekerspor gibi bir takımla oynanan bir karşılaşmayı bile kolayca çığrından çıkarabildi. Hakem atamalarında Federasyon’un biraz daha özenli olması gerek. Boliç, dün ikinci yarıda oyuna girmesine rağmen bu kez yerinde oynadığından olsa gerek, istekli ve canlıydı umarım böyle sürer.