Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

UEFA da tehlikede

Beşiktaş bu sezon sanıyorum, İnönü’de en rahat maçını oynadı dün. Maçın daha ilk 15 dakikasında sonuç çok daha farklı olabilir ve karşılaşma orada bitebilirdi.

Ancak biraz Beşiktaşlı oyuncuların beceriksizliği, biraz da şansızlığı ve de Rüştü faktörü, ilk yarıdaki Fenerbahçe-Galatasaray maçına benzer bir sonucun ortaya çıkmasını engelledi.

Fenerbahçe dün, sadece ilk yarının son 20 dakikasında bir şeyler yapmaya çalıştı. Hepsi o kadar…

İkinci yarıya anlaşılmaz bir ikili değişikliğiyle başlayan Tamer Güney, ikinci yarıdaki mahkum oyunun da sorumlusuydu. Dünkü Fenerbahçe’de sahadan alınacak son iki futbolcu Johnson ve Steviç olmalıydı. Tamer Güney önce onları çıkardı.

Fenerbahçe bu sezon bana öyle geliyor ki, UEFA’ya bile ancak el yardımıyla gidebilecek. Ne taktik anlayışı ne de futbolcularının kollektif oyuna yatkınlığı, Sarı-Lacivertliler’in bundan sonraki maçlarını kazanması için yeterli.

Fenerbahçe’nin bu transfer sezonunda sadece teknik direktör değil, çok sayıda futbolcu da araması gerekiyor.

Golden sonra Nouma’nın yaptığı inanılmaz terbiyesiz hareketin cezalandırılmaması, Ali Aydın’ın hakemliğine gölge düşürdü. Bence Beşiktaş yönetimi, federasyonun ceza vermesini beklemeden, Nouma’ya dönüşü olmayan bir bilet verip, göndermeli.