Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Dört büyükler

Posta’nın yayın hayatına atılışından beri Türk basın hayatında önemli değişiklikler yaşanıyor.

Bu değişikliği, yıllar önce Türk futbolunda meydana gelen değişime çok benzetiyorum.

Hatırlayacaksınız, eskiden üç büyükler vardı. Türk futbolu Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş üçlüsünden sorulurdu.

Sırayla şampiyon olurlar, ilk üç sırayı aralarında paylaşırlardı. Bu üçlüyü biraz Eskişehirspor zorladı . Ama gelenek değişmedi. Eskişehirspor şampiyonluğu ilk kazanan Anadolu takımı olmayı başaramadı.

Trabzonspor’un ikinci ligden birinci lige muhteşem çıkışı ve hemen ardından üç büyükleri devirip lig şampiyonluğunu da kucaklaması Türk futbolunda kavramların artık değişeceğinin göstergesiydi.

Nitekim de öyle oldu. Artık kimse üç büyüklerden bahsetmiyor. Ligin kuvvetli takımlarını tanımlamak için kullanılan kavram artık “dört büyükler”.

Trabzonspor bileğinin hakkıyla dördüncü olmayı hak etti. Bu yerini de kolay kolay bırakacağa benzemiyor.

Posta’nın durumunu aynen Trabzonspor’a benzetiyorum. Üç büyüklerin hakim olduğu bir ligde (Hürriyet, Milliyet ve Sabah) muhteşem bir çıkışı gerçekleştirdi.

Şampiyonlulara adını yazdırdı. Tiraj rekorlarını kırdı.

Artık herkes Türk basınında “dört büyüklerden” bahsediyor. Okuyucular da, reklam verenler de Posta gerçeğini kabul ettiler.

Posta genç kadrosu, dinamik gazetecilik anlayışı, korkusuz haberciliğiyle her zaman Türk basınının zirvesinde olacak.

14 sayfalık süper gazete

Dikkatinizi çekmiştir, Posta bazı günler 14 sayfa olarak yayınlanıyor. Amacımız, artan reklam talebini karşılarken, okuyucularımıza sunduğumuz gazetemizin sayfalarından çalmamak.

Yayınevimiz bu maddi fedakarlığa katlanırken, Posta’nın fiyatını da arttırmayı düşünmüyor. Sizlere her zaman kaliteli ve tatmin edici bir gazete sunmaya kararlıyız.

Artan ilan gelirlerimizin bu yolda harcanacağını da sizlere şimdiden müjdelemek istiyorum.

Daha iyi bir gazeteye ulaşmak için sürdürdüğümüz çabalarımızda sizlerden de destek bekliyoruz.

Bize eleştiri ve önerilerinizi yazmayı ihmal etmeyin. Türkiye’nin en iyi gazetesini, gazeteciler ile okuyucularının birlikte yarattıklarını herkese gösterelim.