Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Temiz Türkiye için elele

Bu hafta başladığımız ve televizyon reklamlarında da duyurduğumuz “Temiz Türkiye” kampanyalarımız okuyucularımız başta olmak üzere çok geniş bir kesimin desteğini aldı.

Kampanyanın can alıcı noktası, rüşvet ve yolsuzluk suçlarını konuşturmayı hedeflemesiydi. CHP milletvekili Mustafa Kul’un verdiği kanun teklifiyle bu önemli sorunu Meclis’e kadar da taşımayı başardık.

Posta okuyucuları, üzerine düşeni yapıp, siyasetçileri göreve çağırdı. Kul başta olmak üzere bir kısım milletvekilimiz bu sese kulak verdi. Şimdi sıra kanun çıkmasında. Onun için siyasetçiler üzerindeki baskımızı arttıracağız.

Bankalar özelleşmeli

Engin Civan olayı gösterdi ki devlet bankaları, devleti soyma peşindekilerin elinde tam bir oyuncak. Onun için özelleştirmenin önce bankalardan başlaması gerekiyor.

Ahmet Özal’ın kurtarılması operasyonunda kamu bankalarının Başbakan’ın talimatıyla kullanıldığı söylentileri bu işteki hassasiyetin, şu anda ülkeyi yönetenler tarafından ciddiye alınmadığını da gösteriyor.

Okuyucu profili araştırması

Posta her geçen gün yükselen tirajının yanı sıra sahip olduğu kaliteli okuyucu profiliyle de reklam ajansları ve reklam verenlerin ilgi odağı olmayı başardı.

Dünyanın en önemli araştırma kuruluşu Piar-Gallup’un Potsa okuyucuları arasında yürüttüğü okuyucu profili araştırmamız sonuçlandı. Önümüzdeki hafta bu ilginç araştırmanın sonuçlarını yayınlayacağız. Reklam ajansları ve reklam verenler de bu araştırmayı Medya D Genel Müdürlüğü’nden temin edebilecekler.

Türkiye’nin en iyi gazetesi

Posta’nın hedefini geçen yazımda “Türkiye’nin en çok satan gazetesi” olmak olarak açıklamıştık. Yaysat’daki arkadaşlarımızın fedakar çalışmalarının da katkısıyla satışımızı geçen hafta 400 binler düzeyine çıkarmayı başardık. Bu gidişle hedefimize ulaşmaya çok az kaldı. Bir diğer amacımız da sizlere her geçen gün daha kaliteli bir gazete sunmak. Bunu sağlamak için de yılmadan çalışacağız.

Geçen hafta teknik bir nedenle gazetemizde bazı tashih hataları oldu. Bundan dolayı okuyucularımızdan özür diliyorum: Bu tür hataların bir daha olmaması için gereken tedbirleri alıyoruz.

Lafta değil gerçekte iyi gazete olmanın gereğinin daha titiz bir çalışma olduğunun bilincindeyiz ve bunu da başaracağız.