Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Kadın soru soran bir canlıdır

 Başlıktaki soruya garip garip bakıyorsanız ve “bunda bilmeyecek ne var, elbette bir şey öğrenmek için soruyorlar” yanıtını veriyorsanız iki ihtimal var:

Ya daha anaokuluna bile gitmeyen bir çocuksunuz (ki bu yazıyı da size anneniz öğlen uykusuna çabuk dalasınız diye okuyor) ya da kadınları hiç umursamayan bir maçosunuz. Gerçeği böyle yüzünüze uluorta söylediğim için de umarım bana kızmıyorsunuz.
Hayır, kadınlar bir şey öğrenmek için soru sormazlar. İkincisi çoğunlukla cevabını zaten bildikleri soruyu sorarlar. Üçüncüsü siz ne yanıt verirseniz verin o yanıtı beğenmezler..
Örneğin konuşma şöyle gelişebilir:
Kadın: Beni seviyor musun?
Erkek: Evet.
Kadın: Doğru söyle, gerçekten seviyor musun?
Erkek: Evet dedim ya?
Kadın: Seninle doğru dürüst oturup konuşamayacak mıyız?
Bir iki dakikalık suskunluktan sonra konuşma şöyle devam eder:
Kadın: Gerçekten beni seviyor musun?
Erkek: Hayır.
Kadın: Ne biçim konuşuyorsun böyle?
Erkek: Az önce ‘evet’ dedim ama yanıtımı beğenmedin.
Kadın: Sen beni sevmiyorsun.
Erkek: Seviyorum.
Kadın: Peki o zaman neden ‘hayır’ diyorsun?
Erkek: Ama ilk sorduğunda evet demiştim.
Kadın: Yok yok, sen beni sevmiyorsun.
Erkek: Tabancam nerede, kafama bir kurşun sıkmalıyım.
Konuşma bu minvalde sabahlara kadar sürebilir.
Konunun yalnızca sevgi olması da gerekmez. Örneğin “Saçımı beğendin mi?” sorusuna da ne yanıt verirseniz verin beğenmezler. “Evet” derseniz “Doğru söyle” yanıtını alırsınız, “hayır” derseniz “sen zaten benim hiçbir yaptığımı beğenmezsin” sözleri bir taş gibi suratınıza fırlatılır.
Dediğim gibi kadınların soru sorma konusunda sınırsız bir hazineleri vardır. Koltukların salon içinde nasıl dizileceğine ilişkin bir geometri probleminden tutun da, akşam yemeğinin nerede yenileceğine ilişkin bir dizi soruyu hızla sorabilirler ve siz ne yanıt verirseniz verin bu yanıtı beğenmezler. Elbette bu soruları duymazdan gelmek de bir savunma biçimi gibi görülebilir ama unutmayın ki bir soruyu duymazdan gelmekten daha büyük bir ‘sorun’ da bir erkeğin başına gelemez.
Erkek arkadaşlarımla zaman zaman bu çıkmaz sokak sorulara karşı nasıl bir tedbir geliştirilmesi gerektiği konusunda kafa yoruyoruz ama doğrusu bir sonuca varabildiğimizi de söyleyemem.
Bence artık güçlerimizi birleştirmenin zamanı geldi. Eğer bu sorulara karşı geçerli olduğuna inandığınız bir savunma yöntemi biliyorsanız bana yazın. Yanıtları “nasıletsemdekadınlarıanlasamfankulübü”nün yıllık toplantısında tartıştıktan sonra burada yayınlarım.