Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Von Daniken'e Gün Doğdu

 Mars yüzeyinde araştırmalar yapan Carl Sagan araştırma jipinin gönderdiği bilgilerle ilgili haberleri her gün büyük bir heyecanla okuyorum.

Dünkü Radikal’de yayımlanan haberi okuyunca da Einstein’ın ünlü sözünü hatırladım: Tanrı evrenle barbut oynamaz!

NASA’dan bildirildiğine göre Carl Sagan’ın gönderdiği araştırma sonuçları günümüzden 4 milyar yıl önce Mars’ı (dört milyar yıl önce olduğuna göre Merih mi deseydim acaba?) seller götürmüş.

Bilim adamları sel sularının yüksekliğinin zaman zaman 100 küsur metreye ulaştığını söylüyorlar.

Dört milyar yıl önce Mars’ta sel felaketleri yaşanırken Dünya’da da hayat yeni yeni başlıyordu.

İşte Einstein’ın evrende meydana gelen olayların tesadüf olmayacağını vurgulayan sözünü hatırlamama yol açan şey de bu oldu.

Acaba Dünya’daki hayatın başlamasının sebebi Mars’ı sellerin götürmesi olabilir miydi?

Tek tanrılı üç büyük din, Nuh Peygamber’in, gemisiyle dünyadaki hayatı sellerden korumayı başardığını anlatıyor. Benzeri efsaneler dünya üzerinde yayılmış birçok kültürde var.

Tanrı günah yazmasın ama sormadan da edemiyorum: Acaba hayat önce Mars’ta başladı da büyük Mars tufanından canlı yaratıkları Nuh Kaptan’ın uzay gemisi mi kurtardı?

NASA’dan dün gelen bilgiler arasında ‘Yapışkan Bill’ adı verilen bir taşa ait olanlar da var. Carl Sagan jipinin bulup incelediği bu taşın benzerlerine And Dağları’nda rastlanıyormuş.

Şimdi Eric Von Daniken’in olaylar yaratan ‘Tanrıların Arabaları’nı hatırlayın bakalım.

Daniken, And Dağları’nda yer alan Nazca bölgesinde ancak uçakla çıkılabilecek yükseklikten bakıldığında fark edilebilecek kadar büyük olan ve kuş, arı, düz çizgi, üçgen.,… maymun, örümcek, çiçek şekillerindeki ‘Nazca Çizgileri’nın uzaydan gelen yaratıklar tarafından ya da onlar için insanlarca yapıldığını iddia ediyordu.

Peki bu durumda, Nazca Çizgileri’nin bulunduğu And Dağları’nda rastlanan türden bir kaya parçasının Mars’ın çöllerinde tekrar karşımıza çıkması size ne anlatıyor?

Dedim ya insan düşünmeden edemiyor. Cari Sagan’dan NASA’ya gelen her yeni bilgi, uzayın gizemlerinin bir bölümünün daha çözülmesine yol açarken, kafalarımızda yeni soruların doğmasına yol açıyor.

Bakalım bilimkurgu yazarları bu işlere neler diyecekler. Şimdi heyecanla onları bekliyorum.